Alles over businessclubs (inclusief overzicht met clubs in NL)

LAATSTE UPDATE: 30 mei 2022

Vindt op deze pagina alles wat je moet weten over businessclubs. Welke leden kan je verwachten, wat voor  soorten bijeenkomsten, prijs van een gemiddeld lidmaatschap, frequentie van de netwerkbijeenkomsten en verwachte resultaten. Bovendien hebben wij een overzicht gemaakt met alle businessclubs in Nederland onderverdeeld per provincie. Handig artikel voor alle netwerkers die een keuze willen maken om te netwerken bij een businessclub. Persoonlijk advies? Bekijk dan de pagina consultancy of bekijk de kennisbank voor nog meer tips!

Wat voor soort leden kan ik verwachten bij een businessclub?

Businessclubs zijn vaak breed georiënteerd. Bij een netwerk met een beetje omvang vind je al snel een bijzonder gevarieerd aanbod aan werkgevers, werknemers en ondernemers uit vele branches. Er zijn businessclubs (zie hieronder) die zich scherper profileren en leden werven op basis van bepaalde criteria. Bijvoorbeeld businessclubs uitsluitend voor vrouwen, werkgevers, zelfstandig ondernemers, specifieke sporten of uitsluitend gevestigd zijn in een specifieke gemeente. Soms word branche-exclusiviteit toegepast, zodat maar 1 soort bedrijf lid mag worden.

Waarom netwerken bij een businessclub?

Met netwerken kan je vele doelen bereiken. Het primaire doel om lid te worden van een businessclub is het genereren van omzet. Neveneffecten zijn het vergroten van kennis. Kennis wordt behaalt door met andere leden te netwerken over bijvoorbeeld actuele economische en zakelijke omstandigheden. Anderzijds bieden businessclubs in het programma vaak sprekers en workshops om vaardigheden en marktinformatie te verzamelen. Andere bijvangsten kunnen bestaan uit het vinden van nieuw personeel, samenwerkingspartners en inkoopvoordelen. Ben je op zoek naar belangenbehartiging voor jouw beroep of branche? Dan adviseren wij je ook om lid te worden van een ondernemersvereniging, branche- en / of beroepsvereniging

Wat voor soort en hoeveel netwerkbijeenkomsten kan ik verwachten bij een businessclub?

Businessclubs bieden in een kalender jaar 1 of meerdere varianten aan soorten bijeenkomsten. Denk hierbij aan:

  • Spreker + vrij netwerken (workshops, trainingen, cursus);
  • Activiteiten (sport, spel, bedrijfsrondleidingen);
  • Gemodereerd netwerken (roundtable, speeddates, inner-circles etc.). Vaak in combinatie met ontbijt, lunch en diner;
  • Symposia, congressen, seminars en beurzen;
  • Open netwerken. Inloop zonder specifiek activiteitenprogramma.

Dekking en frequentie van een businessclub

Businessclubs zijn voornamelijk gericht op lokaal en regionaal netwerken. Bij slechts een aantal van deze netwerkorganisaties kan je met een lidmaatschap in meerdere plaatsen, provincies en / of landelijk netwerken. De frequentie van het aantal bijeenkomsten per jaar ligt op 10 netwerkmomenten per jaar, gemiddeld 1x per maand. Steeds meer businessclubs bieden  een netwerkapp aan om het aantal netwerkmogelijkheden flink te vergroten. In de vakantieperiodes (juli / augustus / december / januari) worden niet veel netwerkbijeenkomsten georganiseerd. Piekmomenten, met in de regel veel bezoekers, bevinden zich in de maanden februari, mei, juni, september en november. 

Gemiddelde prijs van een lidmaatschap bij een businessclub?

De gemiddelde prijs van een lidmaatschap voor een businessclub ligt tussen € 250,- en € 2.500,- euro per jaar. Afhankelijk van het netwerk zitten alle bijeenkomsten, evenementen, catering en extra opleidingsmogelijkheden inbegrepen. 

Overzicht van alle businessclubs in Nederland

Bekijk een overzicht van businessclubs in Nederland per provincie vind je hieronder. Staat jouw businessclub niet in dit overzicht of staat deze niet goed vermeldt? Stuur dan de naam en link naar info@netwerkgidsnederland.nl of laat een reactie achter onderaan de pagina. 

Businessclubs met meerdere afdelingen in het Nederland

Business Open | www.businessopen.nl 
BNI Nederland | https://bni-nederland.nl/nl/index
Flevum Forum Network | www.flevum.nl
Bites & Business | https://www.bitesenbusiness.nl/
Netwerk Commissarissen en Directeuren (NCD) | www.ncd.nl


Businessclubs in de provincie Drenthe


Businessclubs in de provincie Flevoland


Businessclubs in de provincie Friesland

Businessclub Cambuur | https://cambuur.nl/verbindt
Businessclub Grou | www.businessclubgrou.nl 
Business Club Venhuizen | www.bcvenhuizen.nl
Commerciële Club Leeuwarden | www.commercieleclubleeuwarden.nl
Commerciële Club Zuid-Friesland | cczf.nl
Jonge Bedrijven Netwerk Friesland | https://www.jbnfryslan.nl/
Netcircuit | www.netcircuit.nl
Open Coffee Leeuwarden | www.zakenhartleeuwarden.nl
SC Heerenveen Businessclub | www.sc-heerenveen.nl/businessclub
Westfriese Bedrijvengroep | www.westfriesebedrijvengroep.nl


Businessclubs in de provincie Gelderland

Apeldoorns Business Collectief | apeldoornsbusinesscollectief.nl
Arnhem Business | https://www.arnhem.business/
BC055 | www.bc055.nl
Business Netwerk Betuwe | https://businessnetwerkbetuwe.nl/
Business Club Maas en Waal | www.bcmw.nl
Businessclub AGOVV Apeldoorn - 'de Blauwen' | www.agovv.nl
Graafschap Businessclub | www.degraafschap.nl/zakelijk
Ladies Business Apeldoorn | www.ladiesbusiness.nl 
Open Coffee Arnhem | www.opencoffeearnhem.nl
Open Coffee Betuwe | www.ttmcommunicatie.nl/netwerken/betuwe-open-coffee-club/
Open Coffee Nijmegen | www.opencoffeenijmegen.nl
Open Coffee Velp Rheden | www.oc-velp.nl
OSRM - Ondernemers Sociëteit Regio Nijmegen | www.nec-nijmegen.nl/osrn
Ribizz | www.ribizz.nl
Stichting Vrouwennetwerk Arnhem-Nijmegen | www.vrouwennetwerkarnhemnijmegen.nl
Vice Versa Gelderland | www.viceversagelderland.nl 
Vitesse Business club | https://www.vitesse.nl/nl/businessclub/businessclub/informatie
Vrouw in de Regio | www.vrouwinderegio.nl 
Vrouwentafel Nijmegen | www.vrouwentafel.nl 
WTC Businessclub Arnhem-Nijmegen | www.wtcbusinessclub.nl


Businessclub in de provincie Groningen

BBC Business Breakfast Club Groningen | https://www.bbcgroningen.nl/
De Hattrick’s Club | www.fcgroningen.nl/
Global Networks Groningen | https://globalnetworksgroningen.nl/
Jonge Bedrijven Netwerk Groningen | www.jbngroningen.nl
MartiniBusiness | https://martinibusiness.nl/
NetwerkNoord | www.netwerknoord.nl/
Stadschouwburg Groningen Businessclub | https://www.de-oosterpoort.nl/zakelijk/business-club/business-club-leden/


Businessclubs in de provincie Limburg

Businessclub Fortuna Sittard | www.fortunasittard.nl/index.jsp?id=147
Business Club Roda JC | www.rodajc.nl
Business Societeit Morgen | www.bsmorgen.nl
Export Societeit Limburg | www.exportsocieteit.nl
MVV Businessclub | www.mvv.nl
Open Coffee Horst aan de Maas | www.ochorst.nl
Open Coffee Maastricht | www.ocmaastricht.nl 
Open Coffee Midden-Limburg | www.opencoffeemidden-limburg.nl
PRO-Connect | https://www.pro-connect.nl/
VVV Business Club | www.vvv-venlo.nl


Businessclubs in de provincie Noord-Brabant

Brabantse Familiebedrijven Genootschap (BFBG) | www.bfbg.nl
Brabant Onderneemt | www.brabantonderneemt.nl
Businessclub Brabant | www.businessclubbrabant.nl
Businessclub FC Eindhoven | www.fc-eindhoven.nl
Business Club FC Oss | www.fcoss.nl/business
Businessclub Helmond Sport | www.helmondsport.nl
BES Brabantse Sociëteit voor Internationaal Zakendoen | www.debiz.nl
JCC Breda | www.jcc.nl
Jonge Ondernemers Sociëteit Tilburg (JOST) | www.jost.nl
Netwerkclub0492 | www.netwerkclub0492.nl/
Netwerk Brabant | www.netwerk-mb.nl
RKC Waalwijk Businessclub | www.rkcwaalwijk.nl/business/
Open Coffee Breda | www.bredameeting.nl/page/opencoffee-breda-elke-vrijdag
Open Coffee Den Bosch | www.opencoffeedenbosch.nl
Open Coffee Etten-Leur | www.opencoffee-etten-leur.nl
Open Coffee Oss | https://opencoffee-oss.nl/
Open Coffee Tilburg | www.linkedin.com/groups/108237
Plateau Eindhoven |  www.plateaueindhoven.nl
PSV Netwerk | www.psv.nl
WTC·E Zakensociëteit | www.wtce.nl


Businessclubs in de provincie Noord-Holland

Active Networking | www.activenetworking.nl
Air Cargo Business Club (ACBC) | http://www.acbc.nl/
Ajax Businessclub | https://www.ajax.nl/de-club/business.htm
AZ Netwerk | www.az.nl/index.php?id=117
Amports | www.amports.nl
Amstelclub | www.amstelclub.nl
Amsterdam American Business Club (AABC) | www.aabc.nl
BNR Businessclub | https://www.bnr.nl/events/bnr-businessclub
Businessclub SC Telstar | www.sctelstar.nl/
Businessclub Badhoevedorp | http://www.bcbadhoevedorp.nl/
Business Club Lisse | www.businessclublisse.nl/
Club WTC Schiphol | https://www.wtcschiphol.nl/wtc-services/
FC Volendam Businessclub | www.fcvolendam.nl
Fem2Business | www.fem2business.nl
Goed Contact | www.goed-contact.nl
Haarlemmermeer Business Plaza | https://www.haarlemmermeerbusinessplaza.nl/
JCC Amsterdam | www.jccamsterdam.nl
Netwerk BtB | www.netwerkbtb.nl
NIVO (Noordhollands Initiatief Vrouwelijke Ondernemers) | www.nivo-nh.nl
Noord Noord-Hollands Netwerk (NON) | https://www.hetnon.nl/
MeerBusiness Amsterdam | https://amsterdam.meerbusiness.nl/
MeerBusiness Haarlem-Ijmond| haarlem.meerbusiness.nl
Open Coffee Amstelveen | www.oa-amstelveen.nl
Open Coffee Haarlem | www.opencoffeehaarlem.nl
Sparkz Networking | https://www.sparkznetworking.nl/
Topsport Haarlemmermeer | www.topsporthaarlemmermeer.nl
Vrouw in bedrijf (Haarlem) | www.vrouwinbedrijf.nl
Vrouw & Zaak Bollenstreek | www.vzbollenstreek.nl
Vrouwennetwerk Bergen | www.vrouwennetwerkbergen.nl 
VrouwenNetwerk ZaanstadPlus | www.vrouwennetwerkzaanstadplus.nl 
Young MKB Haarlem | www.youngmkbhaarlem.nl/Custom/YMKB/
Zaandelta Business Network | http://www.zaandelta.nl/
ZP-Net | www.zpnet.nl/


Businessclubs in de provincie Overijssel

Business Club Steenwijkerland | www.bcsteenwijkerland.nl
Business Club van 83 | www.businessclub83.nl
Businessclub FC Zwolle | www.bczwolle.nl
Heracles | www.heracles.nl/businessclub
Huntenkring Businessclub | www.huntenkringbc.nl
Open Coffee Zwolle | www.opencoffeezwolle.nl
Regiolokaal | https://regiolokaal.nl/


Businessclubs in de provincie Utrecht

0318samen | www.0318samen.nl
Bedrijvensocieteit De Nieuwe | www.de-nieuwe.nl
Businessclub de Heuvelrug | www.deheuvelrug.nl
Businessclub De WeteringHaarrijn | www.bcdw.nl
EVON (Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk) | www.evon.net
FC Utrecht Business Club | https://www.fcutrecht.nl/
OCMN Ondernemers Conferentie Midden Nederland | https://www.ocmn.nl
Ondernemers Ontbijt Groene Hart | www.ondernemersontbijtgroenehart.nl 
Open Coffee Amersfoort | www.opencoffeeamersfoort.nl
Open Coffee Houten | www.opencoffeehouten.nl
Open Coffee Vianen | www.opencoffeevianen.blogspot.nl/
Open Coffee Vijfheerenlanden | www.opencoffeevijfheerenlanden.nl
Open Coffee Wageningen | www.opencoffee-bennekom.nl/regionale-open-coffee-wageningen/
Platform Maatschappelijk Ondernemen Houten | www.pmohouten.nl
Utrecht4Business | www.utrecht4business.nl
Wat at Work | www.watatwork.nl
ZZP Netwerk Heuvelrug | www.zzpnetwerkheuvelrug.nl


Businessclubs in de provincie Zuid-Holland

Businessclub Temporalis | www.temporalis.nl
Businessclub FC Dordrecht | www.fcdordrecht.nl
Businessclub Sparta | www.sparta-business.nl
Business Club Leiden |www.business-club-leiden.nl
Business tot Business ADO Den Haag | www.adodenhaag.nl/
Conn-X-e | www.conn-x-e.nl
Dea Dia (Delft) | www.deadia.net  
Economisch Netwerk Capelle | www.enc-capelle.nl
Excelsior Business Club | www.sbvexcelsior.nl
Feyenoord Business Club | www.feyenoord.nl
GNO Netwerk | https://gnobusinessnetwerk.com/
Green Business Club Rotterdam | http://greenbusinessclub.nl/rotterdam/
Haagsch College | https://www.haagschcollege.nl/
Haagsche Business Club | www.haagschebusinessclub.nl
Haagse Vrouwenzaken | www.haagsevrouwenzaken.nl
NOOVA | www.noova.nl  
Maasvallei | www.maasvallei.net
Meer Puur Netwerken | www.meerpuurnetwerken.nl
Ondernemen en Groei Netwerk | www.o-g.nl 
Ondernemerssociëteit Scheveningen | www.ondernemers-societeit-scheveningen.nl
Open Coffee Alphen | www.opencoffeealphen.nl
Open Coffee Drechtsteden | www.opencoffeedrechtsteden.nl 
Open Coffee Gorinchem | www.opencoffeegorinchem.nl
Open Coffee Gouda | http://oc0182.nl/
Open Coffee Hoeksche Waard | www.hwlinked.nl/open-coffee  
Open Coffee Schiedam | www.opencoffeeschiedam.nl
Open Coffee Voorne-Putten | www.vplinked.nl
Open Coffee Zevenaar | www.opencoffeezevenaar.nl 
Unitas Businessclub | www.gvvunitas.nl
VBM Businessclub | www.vbmbusinessclub.nl
Vrouwen Netwerk Zoetermeer en omstreken | www.vnzo.nl
Wondernemers | www.wondernemers-platform.nl
ZZP Krimpen | www.zzpkrimpen.nl
ZZP Loosduinen | http://heartcorebizz.blogspot.nl/
ZZPRO | www.zzpro.nl


Businessclubs in de provincie Zeeland

Businessclub Grevelingen | http://www.businessclubgrevelingen.nl/
Businessclub de Basis | www.businessclubdebasis.nl/
Zeeland Business Netwerk | https://www.zeelandbusiness.nl/netwerk/
Zeeland Zakelijk | https://www.zeelandzakelijk.nl/


Dit overzicht is ontwikkeld door Netwerkgids Nederland. Duplicatie wordt niet op prijs gesteld zonder toestemming of bronvermelding. Netwerkgids Nederland heeft met zorg deze lijst samengesteld. Spelfouten, opheffingen of andere onjuistheden zijn onder voorbehoud. Wijzigingen en toevoegingen ontvangen wij graag via info@netwerkgidsnederland.nl. 


«   »

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.